ללמוד על עולם המיתוג וכיצד לעשות זאת?

רוצים ללמוד על עולם המיתוג וכיצד לעשות זאת? האם אי פעם הערכת פרסומת בפייסבוק או ברשת החברתית אינסטגרם ותוהה איך היא נוצרה? יש לך תשוקה לעיצוב ותקשורת חזותית ורוצים ללמוד עוד על זה? במאמר הבא נגדיר עיצוב גרפי ונתאר כיצד מעצבים גרפיים פועלים כיום בתחום המדיה הדיגיטלית כדי לסייע לחברות להפוך את המותג שלהם לבעל ערך ורלוונטי ברשתות החברתיות. נדון כיצד תוכל להקים מותג באופן אישי, כמו גם אפשרויות העבודה שלך בתעשייה. באתר זה תמצאו שפע של עצות וסרטונים על הקריירה של מעצבים גרפיים, שנוצרו על ידי המדריכים המובילים בישראל העובדים במשרדי הייטק ומשרדי פרסום. נוכל לומר לך שאם יש לך חוש יזמות אישית, תוכל להשתלב בענף שצמא להיצע בלתי פוסק של ידיים עובדות. אם אתה בהחלט מתאים לעולם הזה, אנו נסייע לך בקבלת ההחלטה שלך ונספק לך רמזים קצרים על עיצוב גרפי באופן כללי, אותם נוכל להסביר לך על ידי צפייה בסרטונים.

אילו כישורים רוכשים מעצבים גרפיים?

מעצבים גרפיים חייבים להבין יותר מסתם יישומי גרפיקה ממוחשבת. מעצבים גרפיים מבינים מהו מותג וכיצד לפתח יעדים ותוכניות עבודה עסקיים ופרסומיים מסוימים. למעצבים גרפיים יש שליטה מלאה על מומחיות העיצוב על ידי שימוש ביישומי אדובי  כמו Photoshop, Illustrator, InDesign ואחרים. לאחר לימודי עיצוב גרפי והבנה טובה של השפה העיצובית, תוכלו להמשיך ללמוד על תקשורת חזותית, הכוללת את כל מה שקורה באינטרנט, כך שתוכלו להשתמש בתוכנה לבניית ועיצוב אתרים, כמו וורדפרס, אלמנטור , ותוכנת XD, ליצירת עיצובים. עבודתם של המעצבים הגרפיים השתנתה באופן דרמטי בעשור האחרון, ובעוד שבעבר האפשרויות היחידות של מעצבי גרפיקה ממוחשבת ומעצבים גרפיים היו לעבוד אך ורק בעולם הדפוס, המצב כיום שונה, וניתן לראות שמעצבים גרפיים הפכו למאסטרים בעיצוב בחברות הייטק ובפרסום.

 בתהליכי מיתוג ופיתוח המותג האישי שלך

במהלך הקורסים שלך תכירי את העבודה בתהליכי מיתוג ופיתוח המותג האישי שלך באמצעות מיתוג עבור בלוגים ופלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק. ואז יש את האינסטגרם. אנו יכולים לראות שחברות למדו שביסוס בסיס אישי באמצעות מיתוג מדיה חברתית הוא מה שמושך את הצרכנים. לקוחות מתקשרים עם קהלי יעד במגוון שפות באמצעות רשתות חברתיות החל מיוטיוב ועד לפייסבוק. חלק מהשפות שהם מדברים כוללות ז’רגון שיווקי. ז’רגון שיווקי משמש בפרסומת כדי להעביר מה החברה עושה כדי לגרום לאנשים לבקר באתר. ישנן שפות שונות בעיצוב גרפי, כגון עיצוב מכירות ועיצוב שיווקי, ועליכם לשלוט בכל התכונות של שימוש ברכיבים החזותיים המתאימים. בלימודי מעצב גרפי ניתן משקל רב לשפה העיצובית על מנת לבנות תיק עבודות שיפתח דלתות. כיום, למשרדי הייטק ומשרדי פרסום לא אכפת אם יש לך תעודה או תואר ראשון; מה שהם רוצים לראות זה איך פיתחת תיק עבודות מקצועי כדי לקבל אישור לתפקידים.

כפרילנסר, אתה עשוי לרדוף אחרי המטרות המקצועיות שלך.

מעצבים גרפיים רבים מגבילים את הקריירה שלהם לעיצוב אפליקציות וחברות הייטק. אם פעם גרפיקאים למדו את כל חוקי עולם הדפוס, מהות הקורסים השתנתה, וניתן לראות שמעצבים גרפיים צריכים עכשיו להבין גם מה קורה בעולם הדפוס וגם מה קורה ב- עולם האינטרנט והאפליקציות. מעצבים גרפיים רבים מעדיפים לעבוד בעיקר בתעשיית ההייטק לאחר הלימודים, תוך שיתוף פעולה עם מפתחים ומתכנתים כדי להגדיר שפה שיווקית. הזדמנויות עבודה רבות מתקבלות בוודאי בפייסבוק באמצעות מספר קבוצות שבהן תוכל לצפות במספר בלתי פוסק של הצעות עבודה קהילה פנטסטית שבה אתה יכול להשיג תעסוקה בעיצוב גרפי. ארגון זה בן שתים עשרה סייע לגרפיקאים רבים לקבל עבודה בשוק. ישנם למעלה מ-19 אלף ארגונים בקבוצה המספקים בוגרי עיצוב גרפי ללא ניסיון בתעסוקה אינסופית. זה לא משנה אם יש לך ניסיון בתעשיית העיצוב הגרפי עכשיו או לא; מה שחשוב הוא שהתיק שלך יראה דברים חדשים. חברות הייטק מעדיפות לרוב לעבוד עם מעצבים גרפיים מתחילים, לא בגלל התמורה שהם מספקים, אלא בגלל שהם מביאים איתם טרנדים חדשים. מעצבים גרפיים חסרי ניסיון עשויים לצאת כעת לשוק התעסוקה עם שכר נטו של 12,000 שקלים. אם אתם מעדיפים לעבוד כפרילנסרים מקצועיים, תוכלו לגבות מהפרויקטים שלכם בכל מקום בין 50,000 ל-60,000 שקלים.

מי אנחנו בעצם כבית ספר עצמאי?

בית ספר סולו אחראי על הוראת עיצוב, מדיה דיגיטלית ומקצועות מולטימדיה, כמו גם על עולם הדפוס. עוד לפני עידן זום, לימדנו טכניקת למידה מקוונת אחד על אחד במשך כמעט חמש עשרה שנים. בית הספר מספק תוכנת חיבור מרחוק הפועלת בדומה לזום. במהלך המפגש, המדריך עשוי להסביר פעולות שונות בתחום העיצוב הגרפי ולצפות במסך התלמיד תוך כדי הזזת העכבר עם הסברים על תוכנת הגרפיקה של אדובי. אם נושא במפגש אינו ברור, המדריך יחזור על כל התנועות כדי להבטיח שהתלמיד יבין בדיוק כיצד ליצור גרפיקה בצורה מקצועית. לקורסים משלימים שיעורי בית ופעילויות על מנת להבטיח שהשפה העיצובית משולבת במלואה בתיק העבודות. שיעורי בית הם קשים, החל מחשיבה עיצובית ועד טיפוח יצירתיות בסביבה עבודה. חובת בית הספר והתלמידים לשמור על תיק עבודות מקצועי שכן זהו הגורם המשמעותי ביותר בהתקבלות לעבודה. בעמוד זה תמצאו שפע של סרטונים וטיפים שהכנו עבורכם בתוכנות שונות בתחומי עיצוב אפליקציות, עיצוב מותג, שרטוט והמחשה ועוד שלל תחומים. אתה תראה את המחשבה החדשנית מאחורי כל פקודה ופקודה בשיעורים כדי להראות לך לאן פניך מועדות. חלק מהשיעורים ידרשו מכם ליצור דוגמאות משיעור אחד ולשלב ביניהן תוך שילוב שפת העיצוב משיעור שביעי. לבסוף, המפתח להצלחה במקצוע זה הוא שיעורי הבית והפעילויות שתעשה. ככל שתתרגל יותר את החומר, כך תשתפר השפה העיצובית שלך ויכולת החשיבה מעבר לקופסה.

 לעבוד כפרילנסרים בתחום העיצוב הגרפי

בוגרים רבים מסוגלים לעבוד כפרילנסרים בתחום העיצוב הגרפי כי הם לא רוצים להפסיד מעולם הדפוס. רוב בוגרי תכנית זו מעדיפים לעבוד מהבית כיועצי מיתוג ופרסום עצמאיים לשני שוקים. מלכתחילה, עדיף לספק עלויות נמוכות בשוק זה כדי למשוך לקוחות. עדיף להעלות את התעריפים לאחר שנה או שנתיים של ניסיון. במהלך הלימודים תשוחחו עם המרצים שלכם איך לצמוח ולהיות אוטונומיים, כשרוח היזמות נושבת אליכם. המורה הפרטי שלך לא רק יהיה נוכח בכיתה, אלא גם תקבל ייעוץ וסיוע מחוץ לשעות הלימודים. בית ספר סולו מאמין בלמידה פרטנית שכן היא מביאה ל-100% הצלחה מקצועית בהשוואה ללימודים קבוצתיים, שאנו לא מאמינים בהם כי המדריך לא יכול לתת יחס אישי לכל תלמיד ולא יכול לדעת מי מקבל את התכנים ומי לא. רוב התלמידים בבית ספר סולו סיימו היום לימודים במוסדות אחרים וחזרו אלינו ללמוד את כל התחום מחדש על מנת לבנות תיק עבודות. פנו אלינו מיד ואחד מיועצי הלימודים שלנו יגיע אליכם הביתה ויראה לכם את כל מסלול הלימודים באופן אישי.

Share on:
Author: admin